Skip to main content

Nerede Oral Steroidler Bodybuilding Get

Steroidler nelerdir?

(Ayrıca kortizon veya kortikosteroidler olarak da bilinir) Steroidler vücutta doğal olarak meydana gelen kimyasal maddeler (hormonlar) bulunmaktadır. Steroidler yapılan DNA bloke yanı sıra, (bir alerjik reaksiyon sırasında ortaya çıkan) isimli kimyasal histamin engelleme, iltihaplanmayı azaltmak vücudun bağışıklık sistemini bastırır. Steroid ilaçlar insan yapımı ancak bu doğal hormonlara benzer.

Resmi Sitesinden Steroidler Alınır Buraya Tıklayın

hastalığı tedavi etmek için kullanılan steroid tipi kortikosteroidler olarak adlandırılır. Bazı sporcular ve vücut geliştiriciler kullanmak anabolik steroidler farklıdır. Anabolik steroidler çok farklı etkileri vardır. Steroidler tablet, çözünen tabletler ve çözümleri, kremler, merhemler, inhalerler ve enjeksiyonlar olarak mevcuttur.

Tabletler, çözünür tabletler ve sıvılar (çözümler) – Sözlü steroidler size ağızdan alabilir steroidler vardır. İngiltere’de uygun oral steroid betametazon, deflazakort, deksametazon, hidrokortizon, metilprednisolon, prednisolon ve fludrokortizon bulunmaktadır. Bunlar çeşitli marka isimleri geliyor. Prednisolone en sık kullanılan oral steroid olduğunu. Oral steroid alırsan Bu broşür oral steroid ana olası yan etkileri yanı sıra diğer önemli bilgiler anlatılır.

Resmi Sitesinden Steroidler Alınır Buraya Tıklayın

Ne zaman oral steroidler genellikle reçete edilir?

Oral steroid koşullarının çok sayıda tedavi etmek için kullanılır. Bazı örnekler şunlardır:

 • İnflamatuar bağırsak hastalığı (örneğin, Crohn hastalığı, ülseratif kolit).
 • Otoimmün hastalıklar (örneğin, otoimmün hepatit)
 • Eklem ve kas hastalıkları (örneğin, romatizmal artrit, polimiyalji romatika)
 • Alerjiler ve astım.

Ayrıca bazı kanserlerin tedavisi için kullanılırlar. Ayrıca kendi steroid yapma durdu insanlar için yedek tedavi olarak reçete edilebilir.

Resmi Sitesinden Steroidler Alınır Buraya Tıklayın
Nerede Oral steroidler vücut geliştirme Get

Oral steroid hakkında bazı genel noktalar

 • Steroid kısa kurs genellikle yan etkilere neden olmaktadır. Örneğin, bir 1 ila 2 haftalık ders programı genellikle astım ciddi aşınmalar kolaylaştırmak için reçete edilir. Bu, genellikle, herhangi bir sorun olmaksızın alınır.
 • Art arda kısa ders almak durumunda Yan etkiler steroid (fazla 2-3 ay) uzun bir ders almak durumunda oluşma olasılığı daha yüksektir, ya da.
 • yan etkiler riski daha büyük, daha yüksek bir doz. Belirtileri kontrol mümkün olan en düşük doz steroid uzun vadeli gerekirse amaçlanmaktadır nedeni budur. Diğerleri belirtileri kontrol etmek için daha Bazı hastalıklar yüksek doz gerekir. Hatta aynı hastalık için, sık sık ihtiyaç duyulan doz kişiden kişiye değişir.
 • Ortak bir tedavi planı belirtileri kontrol etmek için yüksek doz ile başlamaktır. Genellikle doz daha sonra yavaş yavaş semptomları tutan düşük bir günlük dozda indirgenir. Tedavinin uzunluğu, hastalığa bağlı olarak değişebilir. Durumunu iyileştirir Bazen steroid tedavisi kademeli olarak durdurulur. Steroidler durdurulur semptomlar geri Ancak, steroidler, bazı koşullar için yaşam için ihtiyaç vardır.
Resmi Sitesinden Steroidler Alınır Buraya Tıklayın

Oral steroid olası yan etkileri nelerdir?

Birçok hastalık için, steroid yararları genellikle yan etkilerini ağır basmaktadır. Ancak, yan etkiler, bazen zahmetli olabilir. Olası yan etkileri tam listesi için ilaç paketi ile gelen bilgi broşürü okumalısınız. Ana olası yan etkileri şunlardır:

Resmi Sitesinden Steroidler Alınır Buraya Tıklayın
 • Kemikler (osteoporoz) ve ‘İnceltme’ . Ancak, risk yüksek ise, bu karşı korumak için yardımcı olabilecek bazı ilaçlar vardır. Örneğin, kemik kaybını önlemeye yardımcı olmak için bir bifosfonat denilen bir ilaç alabilir.
 • Kilo alımı . Ayrıca yüzünün etrafında bir şişlik gelişebilir.
 • Enfeksiyonların şansı artmış steroidler bağışıklık sistemini baskılayan olabilir. Özellikle, geçmişte suçiçeği vardı (ve böylece bağışıklık değildir) varsa suçiçeği bir ağır formu olan riski vardır. Çoğu kişi bir çocuk olarak suçiçeği vardı ve ona bağışıklık var. Eğer kortikosteroid alıyor ve geçmişte suçiçeği olmadıysa:
  • Suçiçeği veya zona olan kişilerden uzak tutun.
  • Eğer bu koşullar insanlarla temas halinde bir doktora söyleyin.
Resmi Sitesinden Steroidler Alınır Buraya Tıklayın

Ayrıca, tüberküloz (TB) hatta yıllar önce, geçmişte vardı yine eğer parlama kadar olabilir.

 • Kan basıncında artış . Yani, kan basıncı düzenli olarak kontrol ettirin. Yüksek olursa bu tedavi edilebilir.
 • Yüksek kan şekeri eğer şeker hastalığı varsa ekstra tedavi anlamına gelebilir. Steroidler zaman diyabet geliştirme neden olabilir. Eğer uzun vadeli steroid almak varsa, doktorunuz diyabet kontrol etmek için bir yıllık kan şekeri testi düzenleyebilir – özellikle şeker hastalığı bir aile öyküsü varsa.
 • Cilt problemleri gibi yaralanmalar sonrası kötü iyileşmesi, inceltme cilt ve kolay morarma olarak. Çatlaklar bazen gelişebilir.
 • Kas güçsüzlüğü .
 • Mood ve davranış değişiklikleri . Onlar steroid alırken Bazı insanlar aslında kendilerini daha iyi hissediyorum. Ancak, steroidler depresyon ve diğer ruhsal sağlık sorunlarını kötüleştirebilir ve bazen ruh sağlığı sorunlarına neden olabilir. Bu yan etki oluşursa, tedaviye başlamadan bir kaç hafta içinde gerçekleşmesi eğilimi ve yüksek dozlarda daha olasıdır. Bazı insanlar bile karıştı ve sinirli olurlar; Onlar kuruntu ve intihar düşünceleri gelişebilir. Steroid tedavisi geri edilirken bu ruh sağlığına etkileri de oluşabilir. Endişe verici ruh hali veya davranış değişiklikleri meydana gelirse tıbbi yardım alın.
 • Gelişmekte olan katarakt riski artar .
 • Riskinde artış duodenum ülseri ve mide ülseri . Eğer hazımsızlık veya mide (karın) ağrıları ortaya çıkarsa doktorunuza söyleyin.

Yukarıdaki sadece ana olan olası etkileyebilir yan etkiler bazı steroid almak insanlar. Onlar tedavi edilmezse bazı hastalıkların kaynaklanabilecek belirtileri ve hasara karşı yan etkilerin riski arasında bir denge genellikle vardır. Daha az yaygın yan etkilerin bazıları yukarıda listelenen değil ama tıp ile birlikte gelen broşürde dahil edilecektir.

Resmi Sitesinden Steroidler Alınır Buraya Tıklayın

Nerede Oral steroidler vücut geliştirme Get